Dubnové tipy z knihovny

Milí mladí čtenáři. Touto cestou vám představuji dvě knihy, které si můžete půjčit v dětském oddělení vaší knihovny. Proč zrovna tyto knihy?

Zlodějíček Bubla je krásné dílko paní Astrid Lindgrenové, ale spíše než na ni, bych vás chtěla upozornit na ilustrátorku Martinu Skala. Její životopis najdete na internetových stránkách, ale chcete-li se s ní setkat osobně, udělejte si výlet do Prahy na Knižní veletrh 2010 (od 13. – 16.5. v Paláci Kultury), jelikož tam bude přítomna a představí svou tvorbu.

Ladův Veselý přírodopis. Tato kniha se velice povedla. Má krásné Ladovy ilustrace a verše do ní napsal František Hrubín, který by letos v září oslavil 100 narozeniny. Jeho tvorba si zaslouží povšimnutí, jelikož se líbí i dnešním dětem.

Napište i vy svá doporučení na knihy.

Moc se těší vaše knihovnice Eva Kubšová.

bublaZlodějíček Bubla

Astrid Lindgrenová

Tlouštík Bubla je pěkně prohnaný zlodějíček. Jednoho dne ukradne v tramvaji hnědou aktovku s přesvědčením, že v ní najde cennosti a vzácné klenoty. Netuší však, že dáma, které aktovku ukradl, je spisovatelka Astrid Lindgrenová a že taška obsahuje právě napsaný příběh o neposedné holčičce Pipi. Zlodějíček Bubla vám přiblíží, jak málo stačilo, a nikdy byste nepoznali báječnou Pipi Dlouhou punčochu!

vesely prirodopisLadův Veselý přírodopis

František Hrubín

Vtipné verše o zvířátkách žijících u nás (vydra, medvěd, ovce, straka, datel) i v exotických krajích (žirafa, opice, slon). Autor s humorem a lehkostí líčí jejich vzhled i charakteristické povahové rysy. Čtení o psí a ptačí kapele, lesním plese, polní krádeži a dalších zvířecích příhodách je vhodné i k předčítání. Z báječné souhry básníka a ilustrátora vznikla půvabná knížka pro radost a potěšení těch nejmenších.

1 komentář u „Dubnové tipy z knihovny

Komentáře nejsou povoleny.