Tipy z knihovny s hádankou

Dnes vám přinášíme netradičně zpracované tipy na několik dětských knih. V následujícím textu se ukrývají nápovědy, které vám připomenou názvy více jak dvaceti knih. Na kolik jich přijdete? A kolik z nich už jste četli? O své postřehy i hodnocení knih se můžete s námi podělit v komentářích.

soccerPodivné utkání

Táta Klapzuba prodal kozu a začal na Starém bělidle stavět a válcovat hřiště. Potom zašel do krámu v Kovářské uličce a u pana Bočana koupil výstroj pro celou fotbalovou jedenáctku. Pro mnohé bylo tajemstvím, co to vlastně Klapzuba v proutěném košíku pořád přenáší. Ale první trénink všechno prozradil: vlastně to vybreptal klouček Smítko.

Také bylo znát, že Klapzuba klukům nic nesleví, třebaže s nimi měl velké trápení. Veverčák s Kopčemem hráli v obraně, branku střežil obávaný Mikeš. Kapitánem mužstva se stal Ferda.

Po měsíčním tréninku se hrálo mistrovské utkání. Šuškalo se, že táta klukům slíbil za vítězství bronzový poklad. Přijeli kluci a holky ze Stodůlek, jejich tým měl v útoku rychlou pětici ve složení: Éda Kemlink, Zilvar, Antonín Bejval, Čenda Jirsák a Bajza. Chyběl Vítek, který byl s rodiči na výletě. Utkání řídil anglický rozhodčí Robinson. Už první minuty přinesly vzrušující boj. Nejvíce byli v palbě dva kluci brankáři. Pak nastaly lapálie, neboť Bořík podtrhl nohy Bobšovi, který je malé postavy, a málem se poprali jako dva divoši. V té chvíli se mezi diváky strhla mela, do které se zamíchaly děti z Bullerbynu a Pipi Punčoška. Pořádek sjednali teprve detektivové v trenýrkách v čele s Emilem. Vydatně jim pomáhala dívka, která vypadala jako metráček. Horké hlavy byly pro uklidnění odvedeny do nedalekého lesa Řáholce.

Zprávu o tomto podivném utkání nám do redakce přinesl poštovní doručovatel pan Kolbaba za doprovodu pejska a kočičky.

1 komentář u „Tipy z knihovny s hádankou

1. V článku jsem našla tyto názvy knih:
    1. Klapzubova jedenáctka
    24. Lenka a dva kluci
    25. Pošťácká pohádka
    26. Povídání o pejskovi a kočičce – četla

Pošťáckou pohádku a Rumcajse jsem viděla v televizi, Emila mám doma a chystám se ho přečíst.