Den pro dětskou knihu

DDK znacka CMYK

Zveme všechny na další ročník Dne pro dětskou knihu. Letos slavíme malé půlkulaté výročí, ačkoliv ne tak zcela. Tato akce vznikla v naší knihovně a protože zaujala i pracovníky jiných knihoven, další rok se z ní stala akce celostátní a konal se tak oficiální první ročník. A naše první akce se stala ročníkem nultým. Takže pokud jste dosud byli v naší knihovně na všech ročnících a spočítáte si je na prstech, dojdete k číslu pět a letos přijdete k nám pošesté. Máte v tom guláš? Nevadí, nechte si ho na oběd a 26. listopadu v 10.00 hodin doražte do naší knihovny na oficiální 5. ročník Dne pro dětskou knihu.

Slyšeli jste někdy jméno Sherlock Holmes? Nebo třeba Hercule Poirot? Ano? Pak víte, že jsou to slavní literární detektivové. Možná jste četli i nějakou detektivní knihu pro děti, třeba ze série Tři pátrači. A  zamysleli jste se, jaké by to bylo stát se na chvíli detektivem? Pak vás letošní ročník určitě zaujme. Jeho téma je totiž Detektiv a vše, co k tomu patří… Na velkém sále na vás budou čekat různé úkoly, za které, pokud je vyřešíte, dostanete pěkné odměny. Detektivní téma umocní i vystavené práce dětí, které (jako vždy) dotvářejí sváteční atmosféru.

Kromě úkolů na vás bude čekat i spousta jiné zábavy a to nejen na velkém sále, ale i v dalších prostorách knihovny. A k tomu navíc budou po celou dobu akce otevřené dveře všech oddělení naší knihovny, takže si můžete udělat malou exkurzi. Využijte toho, protože příští rok již tyto prostory budeme opouštět a další ročník se bude konat již v nové budově.

Takže milé děti, vezměte své rodiče, vážení rodičové, vezměte své děti, a všichni přijďte 26. listopadu v 10. hodin do naší knihovny na Den pro dětskou knihu. V knihovně pro vás budeme až do 16.00 hodin. Těšíme se, že vás přijde co nejvíce.

1 komentář u „Den pro dětskou knihu

Komentáře nejsou povoleny.