Den pro dětskou knihu 2011

DDK znacka CMYK

Máme za sebou další, již pátý celorepublikový ročník Dne pro dětskou knihu. A protože tato akce vznikla v naší knihovně, tak díky nultému ročníku jste na ní mohli přijít již pošesté.

Letošním tématem bylo Detektiv a vše, co k tomu patří… A to nejen proto, že knihy z tohoto žánru se u dětí těší veliké oblibě, ale také proto, že letošní ročník byl posledním v naší staré budově a stal se tak malým rozloučením s jejími prostory. Naším přáním tak bylo, aby návštěvníci mohli projít co nejvíce míst z celé knihovny a vidět i místa, která třeba zatím míjeli. Proto také soušasně probíhal v celé knihovně Den otevřených dveří a všechna oddělení byla po celý den přístupná. A naši malí detektivové v každém z nich mohli najít nějaký „detektivní“ úkol k vyřešení. Když se jim všechny úkoly povedlo správně vyřešit, čekala na ně na konci pěkná odměna.

Kromě úkolů probíhalo v knihovně několik doprovodných akcí. Děti se tak mohly podívat třeba na vystoupení mažoretek ze Základní školy Vojanova nebo na divadelní představení žáků téže školy. Zkusily vyřešit několik jednoduchých případů z detektivních povídek. V poledne si mohly vyposlechnout babičku a její pohádky. A na konci na rozloučenou na ně čekala nezvyklá a strašidelná Červená Karkulka v podání Járy Ráce ze Základní umělecké školy. Protože se blíží Vánoce, nechyběla možnost si také nakoupit nějaké dětské knihy z nabídky stánku Děčínského knihkupectví.

Kromě her, soutěží a vystoupení čekala na schodech na návštěvníky také výstava obrázků, které nám děti namalovaly. Sešlo se nám jich více než sto a některé opravdu stály za pohled a také za odměnu, kterou při slavnostním vyhlášení děti dostaly. Pokud jste je neviděli, obrázky budou na našem dětském oddělení k vidění až do konce roku.

Letošní ročník naposledy ve staré budově se určitě vydařil. A my se budeme snažit, aby ten příští, již v nové knihovně, zase stál za to a byl stejně dobrý, ne-li lepší, než ten letošní. Budeme se těšit. 🙂

(Pozvánka a program)

A teď už na vás čekají fotografie, ať se můžete podívat, jaké to letos u nás bylo…