Akce na listopad 2011

Podzim se nám půlí, listí ze stromů padá ve stále větším množství a za chvíli už na stromech žádné nezbude. Pokud vás omrzelo brouzdání se spadaným listím a jeho házení po kamarádech, můžete si přijít odpočinout do knihovny na některou z našich akcí dětského oddělení.

Zúčastnili jste se v říjnu vyhlášené vědomostní soutěže o Karlu Jaromíru Erbenovi? A chcete vědět, jak jste dopadli? Tak přijďte 7. 11. v 16.00 hod. na slavnostní vyhlášení.

Svrbí vás vaše šikovné ruce? Tak to bysme pro vás měli další z řady Tvořivých dílen – 11. listopadu od 15.00 hod s paní Jolanou Novotnou. Téma této dílny je „Čertík nebo anděl“, takže se zamyslete nad tím, jací jste a koho budete raději vyrábět. S sebou si určitě nezapomeňte dobrou náladu a také 30,- Kč na materiál.

Začaly vás bavit naše Čtenářské maratony? A nebo jste se ještě nikdy nezúčastnili, ale rádi čtete nahlas či si to chcete zkusit? Další Čtenářský maraton na vás čeká 16. 11. od 15.00 hod.

A na konci listopadu pro vás máme opět naši největší akci, která vznikla v naší knihovně, ale dnes se k ní připojilo i mnoho dalších knihoven po celé republice, Den pro dětskou knihu. V sobotu 26. 11. od 10.00 do 16.00 hod. na vás a vaše rodiče budou čekat opět různé soutěže a hry, ukázky výtvarných prací našich dětských čtenářů, dveře všech oddělení pro vás budou otevřené po celou dobu a budete si i moci vybrat a nechat si od rodičů koupit nějakou pěknou knihu z nabídky děčínských knihkupectví. Zvláštní pozvánku zde pro vás určitě zveřejníme co nejdříve.

A na jaké výstavy se můžete podívat v listopadu? Na dětském oddělení si budete moci prohlédnout výtvarné práce dětí ze ZUŠ Děčín. A pokud byste rádi chodili do nějakého oddílu, v galerii Na schodech se můžete podívat na fotky, jak to vypadá na akcích u skautů, na výstavě Nechte své dítě vyrůst ve SKAUTU…zábava, která dává smysl.