Noc s Andersenem 2017

Letošní Noc s Andersenem se konala z pátku 31. března na sobotu 1. dubna. V pátek navečer se sešlo na dětském oddělení celkem 25 malých čtenářů, které jsme spravedlivě vybrali z velkého počtu zájemců o nocování v naší knihovně.

facbfccfdbaedac

Prvním překvapením, které jsme dětem připravili, byla návštěva děčínského zámku. Tam na nás již čekala jeho ředitelka paní Krupičková, která se nás ochotně ujala a provedla nás zdejšími podzemními prostory. Abychom v té černočerné tmě nezabloudili, museli jsme postupovat ostražitě, nasadili jsme čelovky a svítili si na cestu baterkami. Bylo to tajemné a trošku strašidelné, ale to nám vůbec nevadilo, právě naopak. Přeci nejsme žádní strašpytlové!

DSCN kopie

Na zámek jsme vyrazili ještě za světla, ale zpět do knihovny jsme se vrátili již za tmy. Po kratší přestávce doplněné občerstvující svačinkou se mohla rozjet další zábava.

Letos se nocovalo s hrdiny komiksového časopisu Čtyřlístek, a tak jsme děti rozdělili do čtyř skupin, které pak mezi sebou soutěžily. Každá ze skupin měla v čele svého maskota: Fifinku, Bobíka, Pinďu či Myšpulína.

DSCN

A tak se vesele soutěžilo, tvořilo a četlo až do půlnoci. Pak už jsme si rozbalili své podložky a spacáky a přitisknuti ke svému plyšákovi jsme mohli spokojeně usnout.

DSCN

Ráno jsme ještě stihli společně lehce posnídat, ale před devátou už si pro děti začaly chodit rodiče. Tím naše letošní Noc s Andrsenem skončila. Byla to noc vydařená, byla šťastná a veselá, byla prostě čtyřlístková!

pinda

Tak Ahoj a za rok si to rádi zopakujeme.

noc s andersenem logo