Noc s Andersenem 2014

vrtapka04_iLetošní Noc s Andersenem je za námi. Tentokrát se nesla na motivy detektivních příběhů Komisaře Vrťapky. A tak také naším hlavním úkolem bylo zjistit, který zločinec nám z dětského oddělení krade knihy.

Nebylo to jen tak. Bez řádného kriminalistického vzdělání se detektivní pátrání rozjíždí špatně. Proto nás čekala večerní výprava na děčínskou policii. Nejprve jsme se podívali na monitorovací pracoviště, kde jsem na kamerách mohli vidět zadržovací cely i s jedním zadrženým. Poté se nás ujal tým kriminalistů, kteří nám vysvětlili, jaké stopy můžeme najít na místě činu i jak tyto stopy odhalit a použít. Samozřejmě jsme si vše mohli vyzkoušet v praxi. Na závěr jsme si mohli osahat i něco z policejního vybavení.

Po návratu do knihovny, když už jsme byli bohatší o nabyté zkušenosti, jsme rozjeli pátrání po zloději knih. Čekal nás noční pochod kolem budovy knihovny a hledání tajemných schránek. A pak putování po různých stanovištích, na kterých jsme si procvičili náš postřeh, zručnost i znalosti Děčína. Za splněné úkoly jsme získávali kousky obrázku našeho zloděje knih, který jsme pak složili a slepili. Nyní už víme, jak vypadá a můžeme si na něj dávat pozor.

Na závěr jsme si vybrali odměny za naše snažení, zalesli do spacáků a přečetli si kousek z jednoho příběhu komisaře Vrťapky. A pak už jsme si jen popřáli dobrou noc, zavřeli oči a spali spokojeně až do rána… A tak: dobrou noc… 🙂

1 komentář u „Noc s Andersenem 2014

Komentáře nejsou povoleny.