Kde končí svět? 2012

imgProjekt Kde končí svět? má za sebou už sedmiletou historii a v jeho uplynulých ročnících jsme se na náš svět dívali z různých úhů pohledu – např. kde má své hranice, jak se v něm cítíme atd. S letošním osmým ročníkem ale zůstáváme u nás doma, v České republice. I když ne tak docela, protože nakonec doputujume na druhý konec světa. Jak je to možné? Protože…

…společně prožijeme ČESKÝ ROK a napíšeme a namalujeme o tom knihu pro děti v Malém Himaláji!

Proč bychom nemohli přiblížit indickým dětem život uprostřed Evropy? Takové naše obyčejné dny v lednu, v únoru, v květnu… Naše zvyky a svátky. Jak to vypadá v české škole? Kde a s kým bydlím? Jak slavím narozeniny? O čem sním? Jaké chováme doma zvíře? Co rádi jíme, čteme, posloucháme… Jak v různých ročních obdobích trávíme pracovní i volný čas?

Knihovny v jednotlivých regionech zaštiťují jeden z měsíců v roce. A v naší knihovně se podíváme, jak prožíváme měsíc KVĚTEN.

Zapojit se můžete do dvou různých oblastí tvorby.

1. Literární soutěž

31. májových dní aneb píšeme si deník

Zaznamenejte den po dni, co se vám přihodilo. V deníku přibližte svátky, domácí oslavy, významné dny, rodinné zvyky a tradice, jídlo, dopravní prostředky…

2. Výtvarná soutěž

Na tý louce zelený

Namalujte právě probuzená zvířátka (lesní, domácí, na poli, u rybníka atd.)

Budete-li mít jakékoliv dotazy k projektu, neváhejte a zeptejte se nás. Hotové práce odevzdávejte na dětské oddělení do 30. 4. 2012. Z vybraných prací z celé české republiky pak bude sestavena kniha, která poputuje až do Malého Himaláje.

Na vaše práce se všichni, a děti v Indii určitě také, moc těšíme. 🙂