Akce na květen 2013

Všimli jste si? Konečně přišlo jaro. Stromy obrazily listím, vše kvete, sluníčko nám ukázalo svou vlídnější tvář a po zimě nás začlo zase pěkně hřát. Tak až budete pobíhat venku přírodou a začnou vás bolet nohy, přijďte k nám do knihovny na dětské oddělení, máme pro vás zase nachystané akce.

Opět jsme si pro vás připravili soutěž Vím. Víš? Víme! tentokrát na téma Co vím o Heleně Zmatlíkové. Soutěž bude probíhat od 1. 5. do 31. května, tak už se pomalu můžete chystat. Otázky budou k dispozici na dětském oddělení, kde si je budete moci vyzvednout a kde je následně nezapomeňte včas odevzdat. A rovnou si v kalendáři označte datum 5. 6., kdy v 16 hodin proběhne slavnostní vyhlášení vítězů.

Zpíváte rádi? A máte rádi pohádky? Tak k nám přijďte 9. května ve 14.oo hodin na Zpívánky aneb Hodina s pohádkovými písničkami.

Ani v květnu jsme na vás nezapomněli s pohádkou a tak se na vás budeme těšit 19. května  od 15.00 spolu s pražským Studiem Damúza jejich autorskou pohádkou Svetřík na motivy Miloše Macourka. Nezapomeňte si s sebou vzít 30,- Kč na vstupné, ať nemusíte poslouchat za dveřmi. 😉

A paní Heleně Zmatlíkové se budeme kromě soutěže věnovat také 23. května na akci nazvané Hrátky s knihou aneb Pohádková hodinka. Čekat na vás bude čtení, kvízy, hádanky a kreslení a to vše inspirováno knihami, které ilustrovala Helena Zmatlíková. Začátek je v 14.00, tak to neprošvihněte… 🙂