Ohlédnutí za prosincem 2012

Prosinec. Měsíc, ve kterém začíná zima, chodí Mikuláš, slavíme vánoce a také konec roku. A v knihovně se koná spousta akcí. Jednou z nich je den pro dětskou knihu, o němž si můžete více přečíst a na fotky se podívat na tomto odkazu. A na ostatní akce se můžete kouknout v tomto článku.

Určitě se vám či někomu ve vaší rodině stalo, že jste ve skříni našli jen jednu ponožku a ta druhá do páru prostě někam zmizela. To u vá doma určitě bydlí Lichožrouti. Kdo to jsou Lichožrouti? Že je neznáte? To jste určitě nečetli knihu Lichožrouti od spisovatele Pavla Šruta. A právě pan Šrut k nám3. prosince zavítal na návštěvu. A nepřijel sám, doprovodila ho paní ilustrátorka Galina Miklínová, která knihu Lichožrouti doplnila o krásné obrázky. A protože pan Šrut napsal knih více, neskončilo povídání jen u Lichožroutů a pan Šrut a paní Miklínová nám četli i z dalších knih. Nakonec jsme se podívali i na krátký animovaný film z dílny paní Miklínové. Po skončení besedy následovala tvořivá dílna s čím jiným, než s ponožkami.

Jako každý rok i letos nezapomněl Mikuláš na děti, které chodí do knihovny a přinesl jim něco dobrého na zub. 6. prosince si s námi o vánocích přišla popovídat paní Andrea Mlatečková. Někdo píše Ježíškovi dopis, my jsme to letos ve 13. prosincový den vzali za jiný konec a Ježíškovi jsme malovali. A čím jiným jsme rok 2012 měli zakončit, než pohádkou? Aby si rodiče odpočinuli, nachystali jsme si pro vás den před tím štědrým pohádkou s vánoční tématikou, herci divadla Toy machine nám zahráli hru o Betlému. Po pohádce jsme si ještě pouštěli lodičky ze skořápek. A tím se skončil rok 2012, rok přelomový v historii naší knihovny a my už můžeme říct, že v nové knihovně jsme se úspěšně zabydleli a jsme moc rádi, že jste si k nám cestu našli a že o námi pořádané akce je velký zájem. Děkujeme.