Den pro dětskou knihu 2012

Přímo krásně nám letos vyšel Den pro dětskou knihu na první prosincový den. Zima začala klepat na dveře, přírodu kolem krášlila ranní omrzlice a my čekali, až přijdou první návštěvníci a vše vypukne. Veškerá oddělení již byla otevřená, naše nová knihovna načančaná, pan ředitel rozbalil stánek s občerstvením, odměny za soutěže jsme nachystali, tvůrčí dílny na chodbách byly připraveny a před námi byl i krásný program probíhající na dětském oddělení. Jako první již na děti čekala paní Andrea Mlatečková, která dětem přečetla povídání o klucích a pak ještě o přátelství, tématech, o kterých si pak s dětmi i krásně popovídala. Po krátké přestávce se dětské oddělení pěkně naplnilo, protože už bylo nachystáno Štěpánčino divadlo s loutkovou pohádkou O zlobivém čertíkovi, kterého Lucifer poslal do světa zjistit, co je největší lidský poklad. To samozřejmě čertík nakonec zjistil a za odměnu se po pohádce mohl nechat od dětí pohladit mezi růžkama.

Po pohádce jsme si vzali menší programovou přestávku, kdy děti mohly vyrazit s rodiči na oběd nebo si v nějaké tvůrčí dílně něco vyrobit, třeba korálkové náušnice, andílky, obrázky na zeď nebo taštičky na mikulášskou nadílku. A po celý den mohly plnit úkoly, které jsme pro ně měli připravené, a za to si vysloužit nějakou pěknou odměnu dle vlastního výběru. Odpoledne už mezi nás zavítal pan šéfredaktor časopisu ABC Zdeněk Ležák. Povyprávěl nám něco o počítačových hrách a jím napsané knize pro děti G2R, která se točí právě kolem kluků hrajících počítačové hry. Chvíli si s námi povídal i o horrorech a přečetl nám svou strašidelnou povídku ze sbírky Noční můry nespí. Nakonec jsme si s ním příjemně popovídali o časopisu ABC, dostali jsme pár čísel na ukázku a kdo chtěl, mohl si od pana Ležáka jednu z knih koupit a nechat si ji podepsat.

A po další přestávce na nás opět čekalo divadlo a pohádka. Tentokrát to byla v podání Divadla pohadla aneb Pohádkového žihadla pohádka O Dorotce. Za doprovodu písniček jsme se dozvěděli, jak se Dorotka učila nakládat s penízky a také, co bysme neměli dělat a jak těžké je penízky vydělat. A tím se naplnil náš dnešní připravený Den pro dětskou knihu, rodiče a děti se rozcházeli domů s odměnami, koupenými knihami z nabídky Děčínského knihkupectví, výrobky z tvůrčích dílen a jak doufáme, i s dobrým pocitem, že si den v knihovně krásně užili. Nás už pak čekalo jen zase vše uklidit, poděkovat všem, kteří se na Dni pro dětskou knihu podíleli, za což děkujeme ještě jednou zde veřejně, a pomalu začít přemýšlet, co si na vás připravíme zase za rok. Už teď vám můžeme ale říct, že se na to všichni moc těšíme. 🙂

PS: A pokud si rozkliknete celý článek, můžete se podívat i na výběr fotek, které jsme nafotili. 😉

1 komentář u „Den pro dětskou knihu 2012