Inkoustové srdce – tip na knihu

Dnes pro Vás máme tip od naší čtenářky Karolíny R. Vybrala si pro Vás fantasy knihu Inkoustové srdce. Knížku si samozřejmě můžete vypůjčit u nás na dětském oddělení.

inkoustove srdceInkoustové srdce

Funke Cornelia

Knihvazač Mortimer Folchart je milovníkem knížek a nadšenou čtenářkou je i jeho dcera Meggie. Mortimer (Mo, jak Meggie říká otci) má navíc neobyčejný talent: když nahlas předčítá, zhmotní se postavy z příběhu v našem světě – ovšem zároveň se někdo odtud ztratí. Tak kdysi zmizela v dobrodružné knize jménem Inkoustové srdce Meggiina maminka… Jedné deštivé noci se v domě Folcherových objeví neznámý muž jménem Prašprst, doprovázený kunou s růžky – a Meggie, aniž to tuší, se proto octla na začátku dlouhé cesty plné překvapivých zvratů, která ji dovede až do doupěte hrdlořezů – postav z knížky Inkoustové srdce -, kteří nyní žijí v reálném světě. V závěru zůstává téměř jenom na Meggie, aby zvrátila jejich kruté záměry… Cornelia Funkeová (opět) napsala (opravdu) mistrovský příběh se se spoustou živě vykreslených postav, kde se fikce mísí s realitou tak samozřejmě, že nás vyprávění vtáhne přímo do magického srdce knížky…

Pro ty, kterým se kniha zalíbí, máme dobrou zprávu, že tento měsíc by mělo vyjít pokračování s názvem Inkoustová krev. A pokud vše dobře dopadne, za rok by měl u nás vyjít i díl třetí – Inkoustová smrt.

Tip: Víte o tom, že podle této knihy byl natočen i film? Jmenuje se překvapivě úplně stejně: Inkoustové srdce.