Čtení naruby – vyhlášení a tvůrčí dílna

Naší akce „Čtení naruby“ se zúčastnilo téměř dvacet dětí a jejich rodičů. Jen polovina z nich ale splnila podmínky soutěže a obdržela pamětní medaili vyrobenou paní výtvarnicí Jolanou Novotnou. Ostatní měli bohužel méně jak deset známek. Ale i tak se všechny děti mohly zúčastnit tvůrčí dílny paní Novotné a vyrobit si na památku pěkné strašidýlko.

cteninaruby dilna cteninaruby dilna cteninaruby dilna cteninaruby dilna

A ptáte se, jak vlastně rodiče v kritických očích jejich ratolestí dopadli? Buď děti nebyly dostatečně kritické a nebo jsou jejich rodiče opravdu tak dobří… Zkrátka v drtivé většině lítaly vzduchem jen samé jedničky, sem tam i s hvězdičkou a dokonce i dvěma. Ale abysme nepřechválili, tak někteří rodiče měli za jedničkou občas mínus a někteří dostali i dvojku! Co nám z toho vyplývá? Zkrátka a dobře, jednička je výborná známka a dvojka je chvalitebná. Takže někteří rodiče byli výborní a ty ostatní i tak chválíme. Vždyť přece nešlo tolik o známky, ale o ten čas, který jste všichni se svými dětmi strávili. A tak věříme, že s koncem naší akce „Čtení naruby“ vaše společné chvíle s knihou nekončí.

Možná by bylo zajímavé se podívat i na to, které knihy se v zápiscích ve čtecích knihách objevily. Ve výběrech nechybí staří známí jako třeba Medvídek Pú, zlobivá Pipi Dlouhá punčocha, zakvákali žabáci Kvak a Žbluňk, ze své planety přiletěl Malý princ, přiskákal i skotačivý kocour Vavřinec a ze svých lapálií se snažil vymotat Bořík. Z těch novějších předváděl svá kouzla brýlatý kouzelník z Bradavic Harry Potter, v patách měl partu kouzelnic W.I.T.C.H., pokoji prosvištěla mašinka Tomáš a za poklady se vydali Vampiráti. Nechyběly pověsti, pohádky, říkadla, bajky, zvířata, koně, psy, kouzla, strašidla, upíři, dobrodružství, piráti, vikingové a další. Výběr byl opravdu přepestrý, což nás určitě potěšilo.

A tak děkujume dětem i rodičům, že nás nechali alespoň malinko nakouknout  do jejich pokojů a podělili se s námi o společné zážitky s knihou. Těšíme se zase někdy příště.