Tipy z knihovny na letní prázdniny

Naši milý mladí čtenáři. Ani léto a prázdniny pro vás nemusí být důvodem, proč byste měli zanevřít na čtení pěkných knih. A abyste věděli, po čem sáhnout, přinášíme vám pár žhavých tipů na nové knihy.

artemis fowlArtemis Fowl a atlantský komplex

Eoin Colfer

Pro fandy mladého geniálního zločince Artemise Fowla a nadšence do fantazijních a dobrodružných příběhů máme další, již sedmý díl této čtivé  série.

Artemis Fowl posedmé mezi námi! Geniální zločinec Artemis Fowl je jiný – hodný, slušný a romantický… Je to choroba jménem atlantský komplex a souvisí s poruchou osobnosti. Ovšem v této podobě neumí bojovat s nepřátelskými roboty, kteří zaútočili na podzemní město Atlantis. Dokáže kapitánka Krátká získat zpět skutečného Artemise, jak jej známe z předchozích příběhů?

super testySuper testy pro holky, Jaká doopravdy jsi?

Marie Clerc

Milá děvčata, ani při opalování a válení se na dece na koupališti nemusí být nuda. Přímo pro vás, které máte rády různé testy a chcete vědět, jak jste na tom s kamarádstvím, školou či láskou, je určená tahle kniha plná testů.

Téměř 130 stránek testů rozdělených do 7 tematických celků, kde si dívky mohou zjišťovat, jaké vlastně jsou. Otázky se točí kolem často probíraných témat škola, přátelé, láska, rodina, touhy a přání.

winnieČarodějka Winnie

Korky Paul, Valerie Thomas

A nezapomněli jsme ani na naše menší čtenáře, pro které tu máme příběh trochu netradiční a praštěné čarodějnice jménem Winnie.

Čarodějka Winnie žije v černém domě. Má černá křesla a černé schody, černé podlahy a černé dveře. Potíž je v tom, že její kocour Wilbur je taky černý. Winnie bude potřebovat nějaká ta kouzla, aby se už nestalo, že se Wilbur v té černotě ztratí… Půvabné, veselé a chytré čtení pro nejmenší plné barevných obrázků.