Den pro dětskou knihu 2013

Poslední listopadový den se opět konal tradiční Den pro dětskou knihu. Protože jsou u nás ale letos trochu ztížené podmínky po povodních, byl ten letošení Den trochu komornější. Přesto jsme ale nic neošidili a připravili si pro vás, jak doufáme, příjemné odpoledne, které jste u nás mohli strávit.

Různé pohádky jsou nás už pravidlem a tak nemohla pohádka chybět ani na Dnu pro dětskou knihu. Opět mezi nás zavítalo studio Damúza z Prahy. Tentokrát si pro nás jeho dva členové připravili netradiční Trpasličí pohádku. Nejprve nás obeznámili s vědou zvanou Trpaslologie. Asi tušíte, čím se zabývá. V rámci výzkumu zjistili, že i u nás v knihovně je to samý trpaslík. A pak nám ukázali malý příběh ze života jedné skupiny trpaslíků, jejichž klidné soužití a těžbu zlata tak trochu narušila vyhnaná princezna Sněhurka.

Po pohádce mezi nás zavítal pan ilustrátor Jakub Plachý, který nám přijel ukázat svou knihu Velká kniha čůrání. Ilustrovanou encyklopedii věnovanou…, no, přece čůrání.

A jako poslední nám ze své nové knihy Průšvihy Billa Madlafouska přijel číst pan spisovatel David Laňka. Usadil se mezi děti a četl a četl. A kdyby děti nemusely domů na večeři a pan spisovatel nemusel také domů uložit své děti, tak by nám četl snad dodnes.

Snad se vám všem, kteří jste přišli, letošní Den pro dětskou knihu líbil a budete se spolu s námi těšit na ten příští. 🙂

A na závěr ještě pár fotek pro vzpomínku. 😉

2 komentáře u „Den pro dětskou knihu 2013