Tipy z knihovny na duben

Dnes vám přinášíme dva tipy na dvě knižní série. Máte rádi elfy? Potom možná znáte knihu Křišťály moci od Michaely Burdové. Dnes vám řekneme o druhém dílu, který právě vyšel. A i u druhého tipu zůstaneme v říši fantasie, ale tentokrát pro ty mladší a především dívčí čtenářky, které mají rády víly. Obě série najdete v nabídce dětského oddělení.

kristaly moci hnevKřišťály moci – hněv pána ohně

Michaela Burdová

Neilin odhalila Arwinovo tajemství. Už mu nedokáže důvěřovat ani odpustit… nebo snad ano? V utajovaném městě Bílých elfů Än-Ielwil, o kterém se vyprávějí pouze legendy, Neilin konečně nachází klid. Noví přátelé ji doprovázejí za prvním Křišťálem moci, ale nic není tak snadné, jak se na první pohled zdá. Neilin čeká setkání se Smrtí. Na Smaragdittu teče krev. Král Edrian se rozhodl získat své město zpět, ale Isgraëlova armáda nestvůr je strašlivá. Pomohou elfové svým dávným lidským přátelům? Poslední naděje leží v rukou Terien a bájných gryfů. Isgraël zatím odhaluje svou nejničivější zbraň. Neilin se musí postavit hrozbě, která dávno neměla existovat. Odhalení, které ji ale nakonec čeká, bude šokující. Druhý díl navazuje na předchozí titul Křišťály moci – Zrada temného elfa.

jasminkaJasmínka, dárková víla

Daisy Meadowsová

Jasmínka, dárková víla, nemůže bez svého kouzelného měšce vykouzlit ty nejbáječnější výhry do tomboly na pouliční slavnost. Povede se Ráchel a Kristýně najít měšec dřív, než s ním uteče šotek ke svému pánovi, Serváci Mrázovi?
V každém ze sedmi nových příběhů Duhových kouzel je třeba sebrat zlomyslným šotkům jeden kouzelný měšec a vrátit ho vílám slavností. Pomozte Ráchel a Kristýně získat všechny kouzelné měšce zpátky a zachraňte oslavu ke stému výročí svatby krále Oberona a královny Titanie!

duhova kouzlaDuhová kouzla

Věděli jste, že všechny věci na světě mají svou vílu? Dvě kamarádky Ráchel a Kristýna se už na vlastní oči přesvědčily, že to platí pro každou barvu duhy, druh počasí, Vánoce i prázdniny. Víly žijí v Pohádkové říši a starají se o to, co jim bylo svěřeno. Občas je sužuje Servác Mráz, který bydlí v ledovém zámku, a jeho banda zlomyslných šotků. Tehdy volá královna víl Ráchel a Kristýnu, aby přišly Pohádkové říši na pomoc. Tato edice bohatě ilustrovaných dobrodružných příběhů je určena především děvčatům – mírně pokročilým čtenářkám a vznikla ve Velké Británii na podporu samostatného čtení. Byla přeložena do více než dvaceti jazyků světa. Jasmínka, dárková víla, je již 28. dílem, který u nás vyšel.