Ohlédnutí za březnem 2019

Měsíc březen nám pro radost přinesl jaro a taky hned několik divadelních představení.

17. března 2019 k nám poprvé zavítalo pražské Divadlo b, odnož známého souboru Buchty a loutky, s loutkovou pohádkou Malý pán na motivy stejnojmenného filmu.

diva

 

28. března 2019 se hrála pro školní kolektivy Cukrárna U Šilhavého Jima, hra o statečné knihovnici mezi zálesáky na Divokém západě. Představení předvedlo divadlo Čučka, neboli sám autor knihy, spisovatel Marek Toman, se svojí partnerkou Editou, skutečnou knihovnicí.

cukrárna

29. března 2019 se v knihovně  sešel děčínský rodák Václav Vokolek  s páťáky ze tří místních škol. Žáci ze ZŠ Komenského nám. , ZŠ Dr. Miroslava Tyrše a ZŠ Máchovo náměstí dostali již  měsíc před besedou k dispozici knihy Václava Vokolka, aby si je načetli a mohli je před autorem prezentovat.  Jednalo se o knihy Obrazy ze Staré Říše, Lovci záhad a Knížka na prázdniny. Bylo hezké společně si také zavzpomínat na otce pana spisovatele,  Vladimíra Vokolka, významného básníka,  který byl mimo jiné i  prvním poválečným ředitelem děčínské knihovny. Na jeho počest je každým rokem děčínskou knihovnou vyhlašována literární soutěž Cena Vladimíra Vokolka. Během besedy žáci zarecitovali i několik jeho básní.  Za povedenou prezentaci z děl obou autorů, si nakonec každá třída odnesla sbírku básniček Vladimíra Vokolka Lidské klubíčko s podpisem a věnováním pana Václava.

DSCN

 

Noc s Andersenem v závěru měsíce se opět skvěle vydařila. Tentokrát v knihovně přespali žáci dvou tříd Základní školy Komenského náměstí v Děčíně. Zlatým hřebem byla dvě divadelní představení, které nám převedli. Druháčci zahráli děčínskou pověst Ovčí můstek, žáci čtvrtého ročníku zdramatizovali pověst Labská královna. Obě představení se všem přítomným divákům moc líbila a sklidila zasloužený aplauz.

IMG

IMG

IMG

IMG