Den pro dětskou knihu 2014

V sobotu 29. listopadu v naší knihovně proběhl už devátý ročník Dne pro dětskou knihu. Letos byl opravdu nabitý zajímavými akcemi. Povídání o nich spolu s fotografiemi si můžete přečíst po rozkliknutí článku.

Ve výtvarné dílně s Michaelou Klihavcovou si děti vyráběly malou vázanou knihu. Další malé dílny pak na ně čekaly na chodbě u dětského oddělení.  Nechyběla ani nabídka dětských knih z Děčínského knihkupectví, takže rodiče mohli začít nakupovat vánoční dárky už u nás. Odměny za soutěž Region očima dětí obdrželi od paní Kubšové zástupci jednotlivých škol. Na besedu přijela paní spisovatelka Daniela Krolupperová, která dětem četla ze svých knih, a také Ester Stará a Milan Starý, kteří přivezli svou knihu Dům za mlhou, o které si s dětmi povídali, četli z ní a besedu zakončili malou kreslící dílnou. Chybět nesměly ani různá vystoupení. Děti z Gymnázia v Pirně zahrály dvě krátké pohádky O veliké řepě a Domečku, domečku, kdo v tobě přebývá a také zazpívaly a zatancovaly v miniopeře O Červené Karkulce. Své vystoupení okořenily hrou na kytaru a violoncello. Jejich představení bylo ovšem zvláštní tím, že děti z německé školy ho celé zahrály v češtině, kterou se už rok učí. Děti ze školy Kamenická přišly ukázat své taneční vystoupení o Machovi a Šebestové a utrženém sluchátku. Na závěr k nám zavítalo divadlo Kaká s pohádkou Palačinková Pepinka, po níž přišlo sladké překvapení. Jak už název pohádky napovídá, čekal na děti plný tác palačinek.

A zmínit se musíme také o ocenění, které se naší knihovně dostalo. Naše knihovna obdržela certifikát Místo přátelské rodině, při jehož předávání asistovala i naše nová paní primátorka Marie Blažková spolu s náměstkyní Hanou Cermonovou. Certifikát si můžete prohlédnout ve vstupní chodbě do knihovny.

Na konec nezbývá už říct nic jiného, než že letošní ročník Dne pro dětskou knihu se opravdu vydařil, nabídnutý program bavil nejen děti, ale i jejich dospělý doprovod, a sladká tečka na konec zajisté všechny příjemně potěšila. Už teď se všichni na vás, naše čtenáře a návštěvníky, těšíme příští rok na jubilejním desátém ročníku.

1 komentář u „Den pro dětskou knihu 2014