Akce na únor 2012

Tento rok uplyne 100 let od narození Jiřího Trnky, výtvarníka, ilustrátora i autora animovaných filmů pro děti i dospělé. Znáte ho? Ano? A copak o něm víte? To budete moci ukázat v soutěži, kterou pro vás chystáme. Podrobné informace zveřejníme na začátku února zde na webu a najdete je také na dětském oddělení. Soutěž bude ukončena 29. února vyhlášením vítězů a rozdáním odměn. Přijďte v 16.00 na dětské oddělení.

O pololetních prázdninách v pátek 3. února máme pro vás připravenou další Tvořivou dílnu. Přijďte k nám v 10.00 a následující hodinu budete moci ukázat svou šikovnost.

V únoru na vás také čekají jarní prázdniny. Pokud nebudete na horách, u babiček či jinde mimo domov, můžete přijít k nám do knihovny. Ve dnech 13. až 17. února na vás čekají Jarní prázdniny v knihovně aneb Zažeň nudu zábavou, soutěžením, čtením a tvořením a to každý den od 9.00 do 11.00 hodin.

16. února slaví své 80. narozeniny spisovatel Stanislav Rudolf, které spolu s ním (ale v jeho nepřítomnosti) oslavíme četbou, kvízy, soutěží a malým překvapením. Den se Stanislavem Rudolfem bude probíhat od 14.00 do 15.00 hodin.

Chystáme pro vás také další Čtenářský maraton. Tentokrát to nemůže být jinak, než se vzpomínkou na Jiřího Trnku. Čtenářský maraton bude probíhat 24. února od 14.00 do 15.00 hodin.

A abyste se o pánech Jiřím Trnkovi a Stanislavu Rudolfovi dozvěděli co nejvíce, budeme pro vás mít nachystanou na dětském oddělení výstavu o životě a tvorbě těchto pánů.