Akce na duben

Tak se nám pomalu blíží duben, aprílový měsíc. Sice ještě nezačal, ale venku to vypadá, jako když si z nás apríla počasí dělá už teď v březnu. Znáte tu písničku „My čekali jaro a zatím přišel mráz“? Tak nějak to venku vypadá. Ale v dubnu už by snad mohlo být lépe, tak při cestě na námi nachystané akce by vám ani nemusely už mrznout uši a nos. A tak se pojďme podívat, co na vás čeká.

5. dubna od 16:30 k nám opět zavítá divadlo Toy Machine.  V jejich neotřelém provedení se můžete těšit na Sněhovou královnu, klasickou pohádku na motivy H. Ch. Andersena. Vstupné je 30,-.

A hned ten samý den budeme tematicky pokračovat, neboť po Andersenově pohádce přijde tradiční Noc s Andersenem, noc, kterou trávíme v knihovně. Čeká na vás spousta zajímavého programu a po jeho skončení si zalezeme do spacáčků a zjistíme, jak se spí v nové knihovně. Rádi byste to také zjistili? Tak neváhejte a přihlašte se, protože akce je jen pro předem přihlášené. Více informací najdete zde. A pospěšte si, uzávěrka je již 30. března a kapacita je jen 20 míst!

9. dubna k nám zavítá mladá spisovatelka Michaela Burdová. Znáte její trilogii Poselství jednorožců? Nebo jste četli její sérii Křišťály moci? Tak nedávno vydala novou knihu Vlčí krev z nové série Syn pekel. Jak už název napovídá, hlavním hrdinou je vlkodlak. A nejen o této knize si s vámi bude Michaela Burdová povídat a můžete se i těšit na její autorské čtení. Začátek je v 10.30 a rozloučí se s námi v poledne.

17. dubna nás navštíví další autorka, tentokrát paní Lenka Ševčíková, která nám bude číst ze své knihy Sluneční příběhy. Těšit se ale také můžete na výtvarnou dílnu a metidace. Od  10:00 je akce pro školy a je třeba se domluvit na dětském oddělení. Od 16:00 bude číst paní autorka všem, kteří budou chtít a přijdou – pro děti i rodiče.

A nakonec 21. dubna od 15:00 můžete přijít na další hranou pohádku. Těšit se můžete na velmi známá Zvířátka a loupežníci. Hrát pro vás bude náš místní Divadelní spolek Karel Čapek Děčín. Vstupné je 30,-.

Věříme, že i s počínajícím jarem si najdete cestu k nám do knihovny na akce dětského oddělení. Těšíme se na vás. 🙂