Akce na červen 2024

V úterý 18. června k nám zavítá Pohadlo aneb Pohádkové kukadlo. Nikola Bartošová a Ivana Tycová nás od 17 hodin potěší divadelním představením s názvem Jak si žijí Holubovi. Tentokrát bude vstupné dobrovolné. Divadlo je součástí akce Zažij knihovnu jinak.

Proč se maminka rozhodne jít do divadla sama? Co s tatínkem, který od všeho dává ruce pryč? Co dělat, když se z dcery stane strašidlo? Co s jedním synem, který neumí poprosit a s druhým, který se nechce mýt? Jak vysvětlit tetě, že mnoho sladkého člověku škodí? A co děda a jeho fajfka? Jestlipak právě ona nemá kouzelnou moc nad Holubovic domovem? V této rodině je každý trochu svůj a každý má své mouchy. Podobně jako v životě i v naší pohádce nezbývá, než se s nimi popasovat. Julian Chcilian, Emil, co se nemyl, Berta Puberta, maminka Všechnomarnýje, tatínek Tomášjedno anebo teta Sladěna a hlavně starý moudrý děda Alecoto. Ti všichni vás zvou na návštěvu do jejich pěkně vypečené rodinky.

Ani v posledním měsíci školního roku nebude chybět výtvarná dílnička se čtením pod vedením paní knihovnice Janky. Měla by se tentokrát konat na terase knihovny. Doufáme, že bude příznivé počasí a přijde vás hodně, abychom se společně a s radostí rozloučili se školním rokem a pomalu se naladili na letní prázdniny. Sejdeme se ve středu 19. června v půl čtvrté.

Budeme malovat na kamínky